Ortak Zorunlu Derslerin Yıl/Yarıyıl Bütünleme Sınav Takvimi ve Uygulama Yöntemi

Marmara Üniversitesi
2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı ve Bahar Yarıyılı
Ortak Zorunlu Derslerin Yıl/Yarıyıl Bütünleme Sınavları
Ortak Zorunlu Derslerin (Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi, Türk Dili ve Yabancı Dil)
Yıl/Yarıyıl Bütünleme Sınav Takvimi ve Uygulama Yöntemi

 

Öğrencilerin Ortak Zorunlu Derslerin Yıl/Yarıyıl Sonu Sınavları İçin Çevrimiçi (online) Ders Platformuna Girişi

Yıllık ve yarıyıllık sistem uygulayan birimlerimizdeki, ortak zorunlu derslerin yıl/yarıyıl Bütünleme sınavlarına (Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi, Türk Dili ve Yabancı Dil) sınav takviminde belirtilen tarih ve saatte Marmara Üniversitesi Uzaktan Eğitim sistemi ues.marmara.edu.tr adresinden kullanıcı adı ve şifreleri ile çevrimiçi (online) olarak katılabileceklerdir.

Ortak Zorunlu Derslerin Yıl/Yarıyıl Sonu Sınavlarının Uygulama Yöntemi

Sınavlar çevrimiçi (online) test olarak yapılacak, her ders için çoktan seçmeli 20 soru sorulacak ve 30 dakika süre verilecektir. Öğrencilerin sınav soruları rastgele sırada olup, cevap seçeneklerinin (şıklarının) yerleri de farklı olacaktır.

Öğrenciler, sınav esnasında herhangi bir sorunla (internet-elektrik kesintisi, vb. durumlarla) karşılaşılması durumunda tekrar sisteme girerek, sınav süresi içerisinde olmak kaydıyla kaldığı sorudan sınava devam edebilecektir. Sınav bitiminde “Sınavı Bitir” butonuna basarak sınavı bitirebileceklerdir.

Engelli öğrencilerimizin, birimleri ya da Üniversitemiz Engelli Öğrenci Birimi ile iletişime geçmeleri durumunda, kendileri için mümkün olan tüm imkanlar kullanılacaktır.

Ortak Zorunlu Derslerin Yıl/Yarıyıl Bütünleme Sınavlarının Takvimi

Ortak zorunlu derslerin sınav takvimi aşağıdaki şekildedir. Sınavlar, belirlenen program dahilinde çevrimiçi (online) olarak Uzaktan Eğitim Sisteminden (ues.marmara.edu.tr) uygulanacaktır.

Ortak Zorunlu Derslerin Yıl/Yarıyıl Bütünleme Sınav Tarihleri

Dersin Adı

Sınav Tarihi

Sınav Saati

Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi II (ATA122)

07.07.2020

10:00

Türk Dili (TRD122)

07.07.2020

12:00

Yabancı Dil (YDZ122)

07.07.2020

14:00

Ortak Zorunlu Derslerin (Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi, Türk Dili ve Yabancı Dil) Yıl/Yarıyıl Bütünleme Sınav Takvimi ve Uygulama Yöntemi" ile ilgli yazıya ulaşmak için lütfen buraya tıklayınız.

HIZLI ERİŞİM