İki yıllık önlisans eğitimi veren Marmara Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu 19.04.1990 tarihinde kurularak, Müdürlüğüne Prof. Dr. Yavuz Taga atanmıştır. 1984-1985 Eğitim- Öğretim yılında kurulmuş olan ve Meslek Yüksekokulu bünyesinde eğitim veren Diş Protez ve Hemşirelik Bölümleri, 1990-1991 Eğitim-Öğretim yılında Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokuluna devredilmiştir.
1990-1991Eğitim- Öğretim yılında Tıbbi Laboratuvar ve Radyoloji Bölümleri, 1991-1992 Eğitim-Öğretim yılında da Patoloji Laboratuvar Bölümü kurulmuştur.
1996-1997 Eğitim-Öğretim yılında Hemşirelik Bölümü, Yükseköğretim Kurulu tarafından kapatılmıştır. Marmara Üniversitesi Haydarpaşa Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulunun 1997-1998 Eğitim-Öğretim yılında kapatılması ile, bünyesindeki Anestezi ve Radyoloji Bölümleri Marmara Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokuluna devredilmiştir. 2000-2001 Eğitim-Öğretim yılında Acil Bakım ve Ambulans Teknikerliği Bölümü açılmıştır.
Yüksekokulumuz eğitim-öğretim faaliyetlerini 2018 yılından itibaren Kartal Yerleşkesi'nde sürdürmektedir.
Yüksekokulumuzda, Eğitim-Öğretim faaliyetleri, kendi kadromuzdaki 21 öğretim üye/elemanı, 18 idari personel ve diğer Fakültelerden görevlendirilen öğretim üye/elemanları ile Kartal Yerleşkesinde 6 derslik, 11 Uygulama Laboratuvarında sürdürülmektedir.
![](https://shmyo.marmara.edu.tr/dosya/shmyo/2019/fotograflar/SHMYO Bina/thumb_orj_shmyo_02.jpg)
![](https://shmyo.marmara.edu.tr/dosya/shmyo/2019/fotograflar/SHMYO Bina/thumb_orj_shmyo_03.jpg)
![](https://shmyo.marmara.edu.tr/dosya/shmyo/2019/fotograflar/SHMYO Bina/thumb_orj_shmyo_04.jpg)
![](https://shmyo.marmara.edu.tr/dosya/shmyo/2019/fotograflar/SHMYO Bina/thumb_orj_shmyo_05.jpg)
![](https://shmyo.marmara.edu.tr/dosya/shmyo/2019/fotograflar/SHMYO Bina/thumb_orj_shmyo_06.jpg)
![](https://shmyo.marmara.edu.tr/dosya/shmyo/2019/fotograflar/SHMYO Bina/thumb_orj_shmyo_07.jpg)
![](https://shmyo.marmara.edu.tr/dosya/shmyo/2019/fotograflar/SHMYO Bina/thumb_orj_shmyo_08.jpg)
![](https://shmyo.marmara.edu.tr/dosya/shmyo/2019/fotograflar/SHMYO Bina/thumb_orj_shmyo_09.jpg)
![](https://shmyo.marmara.edu.tr/dosya/shmyo/2019/fotograflar/SHMYO Bina/thumb_orj_shmyo_10.jpg)
![](https://shmyo.marmara.edu.tr/dosya/shmyo/2019/fotograflar/SHMYO Bina/thumb_orj_shmyo_11.jpg)
![](https://shmyo.marmara.edu.tr/dosya/shmyo/2019/fotograflar/SHMYO Bina/thumb_orj_shmyo_12.jpg)
![](https://shmyo.marmara.edu.tr/dosya/shmyo/2019/fotograflar/SHMYO Bina/thumb_orj_shmyo_13.jpg)
![](https://shmyo.marmara.edu.tr/dosya/shmyo/2019/fotograflar/SHMYO Bina/thumb_orj_shmyo_14.jpg)
![](https://shmyo.marmara.edu.tr/dosya/shmyo/2019/fotograflar/SHMYO Bina/thumb_orj_shmyo_anabina.jpg)
![](https://shmyo.marmara.edu.tr/dosya/shmyo/2019/fotograflar/SHMYO Bina/thumb_orj_shmyo_derslik3_02.jpg)
![](https://shmyo.marmara.edu.tr/dosya/shmyo/2019/fotograflar/SHMYO Bina/thumb_orj_shmyo_derslik4_01.jpg)
![](https://shmyo.marmara.edu.tr/dosya/shmyo/2019/fotograflar/SHMYO Bina/thumb_orj_shmyo_derslik4_02.jpg)
![](https://shmyo.marmara.edu.tr/dosya/shmyo/2019/fotograflar/SHMYO Bina/thumb_orj_shmyo_derslik5_01.jpg)
![](https://shmyo.marmara.edu.tr/dosya/shmyo/2019/fotograflar/SHMYO Bina/thumb_orj_shmyo_derslik5_02.jpg)
![](https://shmyo.marmara.edu.tr/dosya/shmyo/2019/fotograflar/SHMYO Bina/thumb_orj_shmyo_derslik6_01.jpg)
![](https://shmyo.marmara.edu.tr/dosya/shmyo/2019/fotograflar/SHMYO Bina/thumb_orj_shmyo_derslik6_02.jpg)
Dişçilik Hizmetleri Bölümü |
|||
Diş Protez Teknolojisi |
|||
Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Bölümü |
|||
Anestezi Programı |
|||
İlk ve Acil Yardım Programı |
|||
Patoloji Laboratuvar Teknikleri Programı |
|||
Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Programı |
|||
Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Programı |
Bu sayfa Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu tarafından en son 22.07.2019 15:59:44 tarihinde güncellenmiştir.