Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

Müdürün Mesajı

 

Sevgili Gençler,

Öncelikle Marmara Üniversitesi, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’na kazanmış olmanızdan dolayı sizleri kutlar, başarılarınızın devamını dilerim. 

Yüksekokulumuz, iki bölüm ve altı program çerçevesinde eğitim-öğretim faaliyetlerini sürdüren, 27 yıllık bir geçmişe sahiptir. Konum olarak iki yerleşkede yer alan Yüksekokulumuzun idari birimleri ile Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Bölümü Marmara Üniversitesi Haydarpaşa Yerleşkesinde, Dişçilik Hizmetleri Bölümü Nişantaşı Yerleşkesinde bulunmaktadır. 

2017-2018 Eğitim Öğretim yılı Güz dönemi içinde İdari Bürolar ile Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Bölümü Kartal Yerleşkesinde bulunan yeni binasına taşınacaktır.

  

Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Bölümü’nde Anestezi Teknikleri Programı, İlk ve Acil Yardım Programı, Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Programı, Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Programı ile Türkiye’de ilk olmasıyla övündüğümüz Patoloji Laboratuvar Teknikleri Programı; Dişçilik Hizmetleri Bölümü’nde Diş Protez Teknolojileri Programı yer almaktadır. 

Yüksekokulumuz, konusunda nitelikli öğretim üye/elemanları, laboratuvar ve teknik donanımı ile eğitim-öğretim faaliyetlerini büyük oranda kendi derslik ve laboratuvarlarında yürütme yetkinliğini sürdürmektedir. 

Seçmiş olduğunuz bölüm itibari ile bir “Sağlık Çalışanı” olarak önemli bir sorumluluğu üstünüze almış bulunmaktasınız. Bu sorumluluk bir hastanın hayatını kurtaracak, hastalığının teşhisine katkıda bulunacak, ya da yaşamsal bir destek sunacaktır. Unutmayınız ki elinizdeki malzeme “insan”dır. Öğrenciliğiniz ve meslek hayatınız süresince etik koşullara önem vermenizi, empati yeteneğinizi hiç kaybetmemenizi diliyorum. Sağlık söz konusu olduğunda hata yapma şansımız yoktur. Sizler yürüteceğiniz çalışmalar ile hekimlerin, diş hekimlerinin, hemşirelerin en önemli destekçisi olacaksınız. Gerek laboratuvar uygulamalarında, gerek stajlarınızda kazanabileceğiniz tüm yetkinlikleri en iyi şekilde edinin, öğrenin. 

Eğitim hayatınız süresince Hocalarınızdan bilimsel bilgi ve donanım edinirken, kendinizi sosyal ve kültürel olarak geliştirmenizi de isteriz. Bu kapsamda Yüksekokulumuzun “Genç İnovatif Sağlıkçılar Kulübü” isminde bir öğrenci kulübü bulunmakta, sosyal-bilimsel faaliyetler sürdürmektedir. Öte yandan iki yıllık eğitim-öğretim hayatını kısa bulan mezunlarımızın Dikey Geçiş Sınavı ile kendi programına uygun birimlerde Lisans eğitimini tamamlama şansının olduğunu da ifade etmek isterim.


Arkadaşlar, 

Teknolojinin hızlı geliştiği, tekniklerin yenilendiği bir dönemde bilgiye parmak uçlarıyla ulaşabiliyorsunuz. Geleceğinizde fark yaratmak istiyorsanız, kendinizdeki özellikleri-yetenekleri arttırmalı, girişimci, cesur ve kendi alanınızda vazgeçilmez olmalısınız. Marmara Üniversitesi’nin “Köklü Geçmiş ve Güçlü Gelecek” niteliği ile biz elimizden geleni sunacağımızı bildirirken, sizlerden de sonsuz heves, gayret, ilgi bekliyor, eğitim-öğretim hayatınızda başarılar diliyorum.

Hoş geldiniz. 


Doç. Dr. Meral Yüksel

Müdür 

Bu sayfa Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu tarafından en son 09.08.2017 17:00:00 tarihinde güncellenmiştir.